• Wizja i misja przedszkola

• Misja przedszkola

„Dzieci są podróżnikami odkrywającymi nieznane kontynenty. Każdy dzień jest nową przygodą”
            (Bruno Ferrero)

Misją przedszkola jest tworzenie przedszkola przyjaznego dzieciom i rodzicom oraz dbanie o wszechstronny rozwój każdego dziecka.

1. Przedszkole zapewnia opiekę, wychowanie i uczenie się w atmosferze radości, akceptacji i bezpieczeństwa.
          2. Wspomaga i ukierunkowuje rozwój dzieci zgodnie z ich wrodzonym potencjałem i indywidualnymi możliwościami rozwojowymi.
          3. Wspiera działania wychowawcze i edukacyjne rodziców.
          4. Przygotowuje do podjęcia z sukcesem nauki szkolnej przez dzieci.
          5. Promuje zdrowie, wdraża do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych.
          6. Poprzez zabawę i współczesne tendencje w pedagogice dzieci zdobędą umiejętność rozwiązywania konfliktów, pokonywania trudności i niepowodzeń.
          7. W przedszkolu przestrzegane są zasady wynikające z Konwencji Praw Dziecka.

Misję przedszkola realizujemy poprzez:

• Stałe doskonalenie kadry pedagogicznej;
          • Nowoczesne projekty edukacyjne;
          • Aktywną współpracę z rodzicami;
          • Organizację zajęć dla rozwoju zainteresowań i talentów dzieci,
          • Właściwe wyposażenie bazy przedszkolnej
          • Monitorowanie pracy przedszkola.

Wizja przedszkola

Przedszkole jest placówką otwartą, bezpieczną i przyjazną dla dzieci oraz ich rodziców. Pragniemy wychować dziecko jako człowieka twórczego, nastawionego na osiąganie sukcesów na miarę swoich możliwości, promować wychowanie przedszkolne w środowisku lokalnym, kultywować tradycję i wychowanie regionalne, a także doskonalić rozwój zawodowy i osobowość każdego nauczyciela.

1. Praca przedszkola ukierunkowana jest na dziecko, jego podmiotowość, prawa oraz wszechstronny rozwój osobowości.
          2. Przedszkole zapewnia opiekę i wspomaga rozwój w bezpiecznym i zdrowym środowisku.
          3. Rodzice są partnerami uczestniczącymi w życiu przedszkola.
          4. Przedszkole posiada kompetentną, zaangażowaną z nowatorskim podejściem do edukacji dzieci w wieku przedszkolnym kadrę pedagogiczną.
          5. Wszyscy pracownicy przedszkola przestrzegają praw dziecka, dbają o dobre stosunki międzyludzkie i skuteczną komunikację interpersonalną.
          6. Przedszkole umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom.
          7. Naszych wychowanków cechuje śmiała, otwarta i twórcza postawa wobec ludzi i otaczającego świata.
          8. Stosowane aktywne metody pracy, programy i nowatorskie rozwiązania gwarantują wysoką jakość pracy przedszkola.
          9. Przedszkole zapewnia pomoc psychologiczno – pedagogiczną i inną specjalistyczną dla dzieci i ich rodziców.

Dziecko w naszym przedszkolu:

• czuje się bezpieczne, jest optymistyczne, wesołe, otwarte,
          • jest ufne w stosunku do nauczycieli,
          • ma możliwość indywidualnego rozwoju i osiąga sukces,
          • jest ciekawe poznawczo i aktywne twórczo, kreatywne, chętnie podejmuje nowe wyzwania,
          • uczy się dostrzegać swoje mocne strony, buduje pozytywny obraz samego siebie,
          • uczy się dostrzegać potrzeby innych ludzi, współpracować z nimi,
          • jest świadome zagrożeń,
          • poznaje swoje prawa i obowiązki,
          • osiąga dojrzałość szkolną na wymaganym poziomie, gwarantującą z powodzeniem rozpoczęcie nauki w szkole.

Rodzice w naszym przedszkolu:

• otrzymują rzetelną i obiektywną informację o postępach i niepowodzeniach dziecka,
          • współpracują z nauczycielami,
          • otrzymują pomoc specjalistów,
          • wyrażają swoją opinię i oceniają pracę przedszkola,
          • aktywnie uczestniczą w życiu przedszkola,
          • są partnerami w tworzeniu klimatu oraz działalności dydaktycznej przedszkola.