Informujemy Rodziców i Opiekunów, iż nasze przedszkole przystąpiło do:
Akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”
Działania zostaną przeprowadzone przez nauczycieli przedszkolnych i będą poruszały następujące zagadnienia:
- Prawidłowa higiena rąk;
- Podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa;
- Podstawowe zasady zdrowego stylu życia – prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna;
- Inne zasady higieniczne (np. dostosowanie ubrania do warunków pogodowych).
#LekcjaHIGIENY #Wirusoochrona
Zajęcia w ramach akcji informacyjno - edukacyjnej "Wirusoochrona" w naszym przedszkolu przeprowadzane były w każdej grupie na przełomie lutego i marca. Przedszkolaki zdobywały wiedzę na temat prawidłowej higieny rąk, podstawowych zasad zdrowego stylu życia - zapoznały się z piramidą żywienia, zasadami prawidłowego odżywiania, wpływem aktywności fizycznej na organizm człowieka. Dzieci utrwalały również swoją wiedzę dotyczącą dostosowania ubioru do panujących warunków atmosferycznych. W ramach akcji przedszkolaki wykonywały szereg prac plastycznych, aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu.
