• Promocja zdrowia - harmonogram

• Drodzy Rodzice,

W związku z realizowanym programem Zdrowy i Bezpieczny Przedszkolak przez cały rok podejmujemy liczne działania, aby wspierać naszych przedszkolaków, poszerzać ich wiadomości na temat szeroko rozumianego wychowania zdrowotnego, wyrabiać prawidłowe nawyki prozdrowotne, propagować zdrowy styl życia, kształtować umiejętności bezpiecznego zachowania się na drodze oraz w najbliższym otoczeniu. Uczymy naszych przedszkolaków unikania zagrożeń i ich przewidywania oraz radzenia  sobie  z  sytuacjami  zagrażającymi  bezpieczeństwu.

Przez cały rok przedszkolny prowadzimy wiele inicjatyw:

- „Bajkowe poniedziałki” – poobiedni relaks z bajką terapeutyczną

- „Zrelaksowany przedszkolak” – ćwiczenia i zabawy relaksacyjne (metodą Labana, treningiem relaksacyjnym Jacobsona, Polender, metodą ruchu rozwijającego Sherborne itp.)

- „Muzyczny relaks przedszkolaka”

- ,,Zdrowe Urodzinki”

- realizujemy program Zdrowo i Sportowo

- organizujemy ciekawe spotkania z przedstawicielami: Policji, Ratownictwa Medycznego, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej itp.

- oddziałujemy profilaktycznie w aspekcie problemu wszawicy.

W miesiącu wrzesień poznajemy dzieci ze sposobami dbania o higienę, tworzymy Kodeks Grupowy, organizujemy „Kącik ciszy”, wyjaśniamy rolę relaksacji, jej wpływu
          na kształtowanie równowagi emocjonalnej dziecka, p
          oznajemy zasady bezpiecznego przejścia przez jezdnię i poruszania się w ruchu drogowym. Ponadto obchodzimy: Dzień Przedszkolaka, Powitanie Jesieni, Dzień Chłopaka.

W miesiącu październik obchodzimy Dzień Uśmiechu, Dzień Drzewa, Dzień Mycia Rąk, wykonujemy dowolne sałatki i przekąski z myślą o propagowaniu spożywania owoców.

Kolejno w listopadzie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka oraz Dzień Pluszowego Misia.

W kolejnych miesiącach świętujemy Mikołaja, Dzień bezpiecznego Internetu w ramach którego wspólnie wykonujemy „Komputerowy kodeks”. 14 lutego obchodzimy Dzień Dobrych Słów i Drobnych Gestów, Tłusty czwartek na wesoło.

W miesiącu marzec Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa oraz witamy wiosnę!

W kwietniu czekają nas obchody Dnia Marchewki, Światowego Dnia Zdrowia, Dzień Autyzmu, Dzień Ziemi w trakcie którego prezentujemy modę ekologiczną. W tym miesiącu zakładamy również grupowe kąciki przyrody - hodowlę ziół.

W maju obchodzimy Dzień Strażaka, Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz poruszamy ważne tematy związane z bezpiecznym korzystaniem z urządzeń technicznych.

Ponadto w ramach programu bierzemy udział w licznych programach, akcjach:
          Mamo, Tato wolę wodę, Dzieciaki Mleczaki, ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury”, „Pola Nadziei”, „Pełna Miska dla Schroniska”, „Góra Grosza” „Zbiórka baterii”„Ciuch w ruch”.

Serdecznie zachęcamy do angażowania się w prowadzone inicjatywy!