• POMOC PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA

TEL. (32) 263 30 34

lub 692 43 57 67  w godz. 8.00-16.00

Sekretariat: ANNA PAWELEC, AGNIESZKA MEDAJ

Sekretariat pracuje także w godzinach popołudniowych w każdy wtorek (godz. 8.00-18.00) oraz piątek (godz.8.00-18.00)

e-mail: pp2@sosnowiec.edu.pl lub specjalisci.poradnia2@sosnowiec.edu.pl

ADRES SKRZYNKI ePUAP: PPP2SOSNOWIEC [PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA NR 2 W SOSNOWCU]

Wizyty są bezpłatne, można umawiać się telefonicznie.

Godziny wizyt u specjalistów: 8 - 19

Przydatne informacje:

Ustalenie terminu wizyty:

Termin wizyt w Poradni mogą ustalić rodzice, opiekunowie prawni lub pełnoletni uczniowie, osobiście w sekretariacie bądź telefonicznie pod nr tel. 32 263 30 34. Nie wymagamy skierowania od lekarza ani ze szkoły, natomiast jeżeli lekarz wystawił skierowanie, to prosimy o zabranie z uwagi na rozpoznanie lekarskie.

Dyrektor przyjmuje w sprawie skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach: od 10.00 do 11.00.

Pierwsza wizyta:

Pierwsze spotkanie może być połączona z diagnozą. Podczas wizyty specjalista wraz z rodzicem/opiekunem będzie rozmawiał o zgłaszanym problemie, przeprowadzi wywiad niezbędny do określenia potrzeb dziecka i ewentualnego dostosowania form pomocy. Z uwagi na wywiad bardzo ważne jest, aby na pierwszą wizytę z dzieckiem przyszedł rodzic lub opiekun, który będzie możliwie najbardziej zaznajomiony z dotychczasowym rozwojem, stanem zdrowia i zgłaszanym problemem dziecka.

Czas trwania wizyty:

Badanie psychologiczne lub pedagogiczne przeprowadzane jest za pomocą standaryzowanych testów psychologicznych i pedagogicznych dobranych stosownie do wieku dziecka i trwa około 2 godzin; badanie logopedyczne również przeprowadzane w oparciu o standaryzowane testy oraz wywiad z rodzicem/opiekunem i trwa około 45 minut. Jeżeli dziecko miało wystawianą opinię lub informację logopedyczną w innej niż nasza placówce, to również prosimy o udostępnienie dokumentu.

Przygotowanie do wizyty:

Dla prawidłowych wyników badań ważne jest, aby w dniu badania dziecko było zdrowe, tj. bez gorączki, kataru, po zakończonym procesie leczenia. Jeżeli dziecko na stałe przyjmuje leki, prosimy poinformować o tym badającego, ponieważ niektóre leki mogą powodować np. senność lub gorszą koncentrację. Jeżeli w dniu badania dziecko jest chore, prosimy o poinformowanie o tym Poradni i przełożenie terminu badania.

Prosimy o przyniesienie: numeru PESEL dziecka ( konieczny do wypełnienia oświadczenia osób korzystających z usług poradni) oraz ważnej dokumentacji medycznej dziecka, tj. książeczki zdrowia dziecka, wypisów ze szpitala, informacji o dotychczasowym leczeniu, co pomoże specjalistom w procesie diagnostycznym.

Wskazane jest doniesienie dotychczasowej dokumentacji psychologicznej - jeżeli dziecko miało wcześniej wykonywane badania np. w poradni niepublicznej lub w prywatnym gabinecie psychologicznym prosimy o udostępnienie wyników liczbowych testów lub o ksero arkusza odpowiedzi; opinii na temat funkcjonowania dziecka w przedszkolu lub szkole (jeżeli została wystawiona); zeszytów, kartkówek, prac dziecka, dzienniczków ucznia.

na podstawie strony www PPP2