• EUROPEJSKI TYDZIEŃ SZCZEPIEŃ

• W dniach 24 - 26 kwietnia, trwa Europejski Tydzień Szczepień

Hasło przewodnie tegorocznej edycji wydarzenia to „Długie życie dla wszystkich”. Celem jest podkreślenie znaczenia równego dostępu do szczepionek i szczepień, co w efekcie przyczyni się do długiego i zdrowego życia.

Szczepienie to mocny fundament długowieczności i życia w zdrowiu.

Szczepionki chronią osobę zaszczepioną oraz pomagają chronić członków społeczności, w tym osoby, których nie można zaszczepić.

Kluczowe przesłania Europejskiego Tygodnia Szczepień 2022

#Długieżyciedlawszystkich #LongLifeforAll

• Długie życie dla wszystkich to nie obietnica, to ambicja. Ponieważ każdy zasługuje na szansę na satysfakcjonujące życie.
            • Szczepionki ratują życie od 1798 roku. Pierwsza szczepionka przeciw ospie prawdziwej po raz pierwszy dała każdemu równe szanse w walce z wyniszczającą chorobą.
            • Wartości szczepionek nie mierzymy w podanych dawkach, ale w zdrowym i dłuższym życiu.
            • Szczepionki dają nam wszystkim szansę i nadzieję na cieszenie się bardziej satysfakcjonującym życiem. I o to wszyscy powinniśmy walczyć.
            • Szczepionki należą do najbardziej znaczących odkryć naukowych wszechczasów, pomagając chronić kolejne pokolenia przed wieloma chorobami zakaźnymi.
            • Rodzice, którzy mają dostęp do szczepień, nie muszą się martwić, że ich dzieci cierpią na wyniszczające choroby, które nękały poprzednie pokolenia.
            • Szczepionki, które chronią przed powszechnym kiedyś chorobom jak odra, biegunki i zapalenia płuc, pozwalają większej liczbie dzieci na świecie żyć dłużej i cieszyć się lepszą jakością życia.
            • Wszyscy ludzie na świecie powinni mieć łatwy dostęp do szczepionek, których potrzebują, i na które zasługują.
          • Podziękowanie

• Serdecznie dziękujemy Rodzicom i opiekunom za włożoną pracę w przygotowanie wspaniałych strojów dla dzieci na "Ekologiczny pokaz mody", który odbył się 21.04.2022r z Okazji Dnia Ziemi.

Drodzy Rodzice i opiekunowie w dniu 21.04 tj. czwartek z okazji obchodów Dnia Ziemi w naszym przedszkolu odbędzie się pokaz mody ekologicznej. Zapraszamy wszystkich chętnych przedszkolaków do wzięcia udziału. Rodziców i opiekunów chętnych dzieci prosimy o przygotowanie strojów z wykonanych materiałów odpadowych (butelki, rolki po papierze toaletowym, nakrętki, worki, gazety itp) i przyniesienie na 21.04.
            Zapraszamy do wspólnej zabawy.

• ŻYCZENIA WIELKANOCNE

•   Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy wiosenne życzenia, wszystkiego co najlepsze , ciepłej, radosnej atmosfery, miłych spotkań z Najbliższymi oraz smacznego jajka i mokrego Dyngusa.

Życzą Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Przedszkola .

• RODZICU, PROSIMY - DBAJ O DZIECKO (SWOJE I INNYCH)

• W trosce o zdrowie wszystkich dzieci uczęszczających do naszego przedszkola przypominamy:

Obowiązkiem rodziców jest przyprowadzanie do przedszkola dzieci tylko zdrowych.

Nie przyprowadzamy dzieci, które:

• mają katar (nie dotyczy alergii), kaszel, gorączkę ,

są przeziębione lub chore,

są w trakcie leczenia antybiotykowego,

mają inne objawy, które mają znamiona przeziębienia lub choroby.

Dzieci zakatarzone, przeziębione i kaszlące

nie mogą przebywać w grupie z dziećmi zdrowymi.

Infekcje mnożą się lawinowo i przechodzą na pozostałe dzieci oraz personel przedszkola.

Lepiej dziecko przetrzymać w domu i wyleczyć katar i kaszel w ciągu paru dni,

niż doprowadzić do dłuższej choroby i powikłań.

• UWAGA RODZICE i OPIEKUNOWIE

• W związku ze zgłoszeniem przypadku wszawicy

prosimy o systematyczne kontrolowanie

włosów u dzieci.

W związku ze zgłoszeniem wystapienia u dziecka owsików

prosimy o zwrócenie uwagi,

czy u państwa dziecka nie wystepują poniższe objawy:

uporczywe swędzenie (zwłaszcza w nocy) w okolicach odbytu, a u dziewczynek sromu i pochwy,

zaczewieniona skóra wokół odbytu,

nerwowość i rozdrażnienie,

osłabienie, brak apetytu, nudności, bóle brzucha

• Pola Nadziei

• W ramach akcji „Pola Nadziei” jest możliwość zakupienia żółtych kwiatów żonkili w dowolnej cenie za sztukę. Pieniądze zebrane ze sprzedaży przeznaczamy na Hospicjum im. Św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji.

• Brawo !

• Składamy serdeczne gratulacje Inez z grupy "Żabki" za zajęcie II miejsca w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym "Moja rodzina Minecraftowa " z wykorzystaniem programu PAINT. Brawo ! Jesteśmy dumni :)